2 Analist Tarih de Verdi: Ethereum Bu Felaket Seviyelere Gidiyor!

Yakından takip edilen iki analist, son zamanlarda Merge beklentisiyle gündemde olan Ethereum için beklentilerini aktardı. İşte detaylar…

Justin Bennett, Ethereum için “epik bir çöküş” öngördü

Popüler kripto analisti Justin Bennett, 105.500 Twitter takipçisine, Ethereum’un 2022’nin sona ermesiyle birlikte 300 dolar civarında bir ayı piyasasına işaret ettiğini söyledi. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Popüler olmayan görüş: ETH dip seviyesi muhtemelen 1.000 dolardansa 300 dolara daha yakın. ‘Bu asla olmayacak’ diyecekler. Son kripto ayı piyasasında düştü.  Bu, küresel bir durgunluk, hisse senetleri için bir ayı piyasası ve birçok gelişmiş ülkede yeni zirvelere tırmanan enflasyon olmadan gerçekleşti.

Şu anda, Ethereum 1.600 dolardan el değiştiriyor. Bennett’in hedefine doğru bir hareket, piyasa değerine göre en iyi altcoin için yaklaşık yüzde 80’lik bir aşağı yönlü risk olduğunu gösteriyor. Bitcoin’e gelince, Bennett, BTC’nin kanal desteğini aldıktan sonra muhtemelen daha düşük fiyatlara yöneleceğine inanıyor. Öte yandan Bennett, ABD dolarını diğer fiat para birimleri sepetine karşı sabitleyen ABD dolar endeksinin (DXY) yükselmeye devam etmesini beklediğini söyledi. Yükselen bir DXY’nin hem Bitcoin hem de Ethereum için iyiye alamet olmadığını belirtiyor.

Benjamin Cowen, Ethereum’daki “en kötü senaryoyu” aktardı

Diğer yandan kripto analisti Benjamin Cowen, fiyat hareketi açısından Ethereum (ETH) için en kötü durum senaryosu olabileceğini düşündüğü şeyi ortaya koydu. Yeni bir strateji oturumunda Cowen, 400 ila 800 dolar arasındaki potansiyel düşüşün ETH için görebileceğimiz en kötü şey olduğunu, ancak bunun aynı zamanda boğalar için bir ömür boyu fırsatı sunacağını söylüyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bazı insanlar bana Ethereum’daki en kötü senaryomun ne olduğunu sordu. Ben, logaritmik regresyon bandına bakar ve bunun muhtemelen ETH için en kötü senaryo olduğunu söylerdim. Mart ayında olduğu gibi sadece boğa piyasası destek grubundan reddedilecek olsaydı… Buna bir ömür boyu potansiyel bir birikim aşaması olarak bakardım.

Öte yandan Cowen, yıldızların Ethereum için hizalanabileceğini de öne sürüyor. Kripto stratejistine göre, FED para politikasını gevşetirken merakla beklenen güncellemesi devam ederse ETH farklı bir yol izleyebilir. Ethereum’un proof-of-work’ten proof-of-stake’e geçeceği Merge’ün sorunsuz gerçekleşmesi durumunda başka bir yolun izlenebileceğini aktarıyor.  Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere ETH kurucusu Vitalik Buterin kısa süre önce Ethereum yükseltmesinin 15 Eylül’de başlayacağını söyledi.