Anında süratli kilo vermek ister misiniz? Düşük kalorili bu 5 yiyecek tam size nazaran

Birkaç kilo vermek isteyen herkes için en büyük zorluklardan biri kalori alımını azaltmaktır. Birden fazla vakit, “sağlıklı” seçenekler, yemek yemeden evvelki kadar aç hissetmemize neden olur ve daha da büyük bir çok yeme sorunu yaratır. Neyse ki, midemizi şımartmaktan suçluluk duymadan dolu hissettiren birçok düşük kalorili seçenek var. İşte sizi çabucak doyuracak 5 sağlıklı, düşük kalorili yiyecek.

1. YULAF

Yulaf, kilo verme taahhüdünüzü başlatmak için olağanüstü bir seçimdir. Yulaf yalnızca çok az kalori taşımakla kalmaz, tıpkı vakitte yüksek protein ve lif içeriği bizi daha uzun müddet tok meblağ. Yalnızca 40 gramlık bir porsiyon (kabaca yarım fincan) öğlenden sonra atıştırmalıklarını önleyebilir. Çocuklara pazarlanan şekerli yulaf ezmesini değil, sağlıklı çeşidini aldığınızdan emin olun. Hatta o şeker bombalarını çocuklarınıza bile vermeyin.

2. ÇORBA

Çorbayı ekseriyetle garnitür yahut doyurucu bir yemek için meze olarak reddediyoruz, fakat çorba aslında hayli doyurucu olabilir. Araştırmalar, birebir gereçleri içerseler bile, çorbanın katı yiyecekler yemekten daha doyurucu olabileceğini göstermiştir. Kastettiğimiz çorba çeşitleri et suyu bazlı zerzevat çorbalarıdır. Kilo vermek istiyorsanız, yüksek yağlı kremleri kaselerinizden uzak tutmalısınız.

3. YUMURTA

Düşük karbonhidratlı yiyecekler ortasında yer alan yumurtanın yararlarını bilmeyen yoktur. Kayısı, rafadan ve katı olarak pişirebileceğiniz yumurtalarda sıhhat için en uygun olan kayısıdır. Gün içerisinde tüketeceğiniz 1 adet yumurta en ülkü ölçüdür.4. CHİA TOHUMLARI

Bitki bazlı bir protein kaynağı arıyorsanız, öteki yere bakmayın. Chia tohumları, yüksek protein içeriği ve mide doldurma özellikleri nedeniyle bir harika besin olarak selamlanır. Lif, bu tohumların yalnızca 1 porsiyonuyla dolu bir midenin ardındaki gerçek sihirdir. Lif son derece çözünürdür, yani sindirim sisteminizde daha yavaş hareket edecekleri ve sizi daha uzun mühlet tok hissettirecekleri manasına gelir.5. SÜZME PEYNİR

Öğle yemeği öncesi atıştırmalık bir şeyler almak isteyeceğiniz, lakin şekerli yahut tuzlu ikramlardan diğer umut edecek bir şeyiniz olmadığı vakitler olacaktır. Mideniz bulanıyorsa, biraz süzme peynir alın. Yüksek protein ve düşük yağ içerir ve uzun periyodik tokluk hissi yaratır. Denemek için birtakım sağlıklı süzme peynir bazlı çikolatalı puding tanımları bile var.