Çek Cumhuriyeti Gezi Rehberi

 

Çek Cumhuriyeti pek çok turist tarafından sıklıkla ziyaret edilen ve beğenilen ülkelerden biridir. Ülkenin başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri Prag’ dır. Avrupa’da yer alan Çek Cumhuriyeti’nde genel inanış ateizm olduğu için burada bulunan pek çok kilise ya da ibadet alanı gibi yerler genelde müze ya da tiyatro amaçlı tercih edilir. Cam işlemeleri ve kristaller ülkeye en sık temsil eden ve ülkenin en bilindik işlemeleri arasında yer alıyor.

Çek Cumhuriyeti özellikle bir anın meşhur olduğu ve neredeyse Simgesi haline gelen bir ülkedir. Ülkenin tamamı sana da fazlasıyla önem veren özellikle Bohemya bölgesi daha da fazla sanatla uğraşan kişilerden oluşuyor. Ülkenin resmi dili ise Çekçedir. Avrupa turu yaparsanız eğer çek cumhuriyetini ve burada bulunan pek çok birbirinden hoş şehirlerine uğramak doğru bir tercih olur. İngiltere turu için de sizlere pek çok alternatif sunulmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Gezilecek Yerler

Yurtdışı turları esnasında Çek Cumhuriyeti mutlaka gezilmesi gereken oldukça hoş ülkelerden biridir. Burada bulunan başkent olan Prag özellikle pek çok gezilebilecek alan bulunduruyor. Kaleler, kuleler ve köprüler olmak üzere birbirinden hoş ve tarihi pek çok alanı mevcuttur. Avrupa turu esnasında bu alanları mutlaka görmelisiniz.

Brno şehri de Çek Cumhuriyeti’ne gidildiğinde mutlaka gezilip görülmesi gereken en hoş şehirlerden biridir. Özellikle tarihi mimari yapıya meraklı olan kişiler burada bulunan müzeleri ve tarihi pek çok evlere görebilir. Yurt dışı turları esnasında Brno şehriye mutlaka gezilmesi gereken alanlardan biridir. Ayrıca İngiltere turu içinde harika fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Mutfağı

Avrupa turu esnasında görmeniz gereken tek cumhuriyetinde mutfağı da oldukça Zengin olduğu için tur sırasında pek çok lezzetli yemeği tadabilirsiniz..

Gulas, Çek Cumhuriyeti’nin et ve sebze ile pişen meşhur yemekleri arasında yer alıyor. Et sosu ile birlikte yemek süslendikten sonra ekmekle birlikte servis edilir. Burada bulunan pek çok restoranda Bu yemeği rastlamak mümkündür.

Snitzel, yanımda patates kızartması ile birlikte servis edilen ve Çek Cumhuriyeti’nde en çok yapılan yemekler arasında yer alıyor. Bazen tavuk eteği bazen domuz eti ile birlikte yapılan bu yemek Çek cumhuriyeti’ndeki kişiler tarafından en çok tercih edilen yemeklerden biridir.

Karbanatek, Çek Cumhuriyeti’ne ait yöresel bir köftedir. Domuz eti, balık kıyması, dana eti gibi çeşitli et türlerinden yapılan ve ortaya çıkan bir hamburgerle beraber servis edilir. Aynı zamanda yumurta ile karıştırılıp dışına ekmek bulanarak servis edilir. Bu yemek sebze ile de Çek Cumhuriyeti’nde sıklıkla tercih edilen bir tür köftedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir