Cinsel atak ile suçlanıyordu: Kevin Spacey, Londra’da hakim karşısına çıktı

“American Beauty”, “The Usual Suspects” ve “House of Cards”ta aldığı rollerle tanınan Amerikalı oyuncu Kevin Spacey, cinsel taciz ve cinsel atak suçlamasıyla İngiltere’nin başşehri Londra’da hakim karşısına çıktı. Spacey’ye Westminster Sulh Ceza Mahkemesi’ne gelişinde avukatları ve iki polis memuru eşlik etti.

Anadolu Ajansı’nın aktardığı habere nazaran, Spacey, polisin soruşturma başlatmasının akabinde geçen ay ABC kanalına yaptığı açıklamada, “En kısa müddette İngiltere’de istekli olarak mahkemeye çıkacağım ve kendimi bu suçlamalara karşı savunacağım. Masumiyetimi kanıtlayacağıma eminim” demişti.

NE OLMUŞTU?

Yaklaşık beş sene evvel cinsel atak davasıyla gündeme gelen oyuncu Kevin Spacey, yeni taciz suçlamalarıyla bir kere daha hakim karşısına çıkması bekleniyordu. Davalardan birinin Spacey’nin 2005 yılında Londra’da geçen bir olay sonucunda olduğu belirtilirken, öteki davacı ise oyuncunun 2008 yılında kendisini taciz ettiğini sav etti.

Crown Prosecution Service, oyuncuya karşı 2005 yılından 2013 yılına kadar gerçekleşen taciz suçlamalarına ait beş farklı dava açıldığını doğruladı. Crown Prosecution Service, davaları resmi olarak incelemeye alsa da, Spacey şu an İngiltere’de olmadığı için tutuklama sürecine resmi olarak devam edilemiyor. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)