Çukur’un Vartolu’su Erkan Kolçak Köstendil Direktör Koltuğunda! Dayı-Yeğenden Ortak Proje! İşte Olay Takımdan Birinci Kare

Son periyotların en çok takip edilen oyuncuları ortasında yer alan Bülent Şakrak ve Erkan Kolçak Köstendil’den olay yaratacak bir sinema geliyor. İkilini ortak projesi olan Tamirhane’nin oyuncu takımı da tamamlandı. Birinci karelerini toplumsal medyadan paylaşan sinema takımında Nejat İşler’den Erkan Can’a kadar çok sayıda usta oyuncu yer alıyor. İşte Tamirhane sinemasının konusu ve oyuncu takımı.

İKİ USTA İSİMDEN TAMİRHANE FİLMİ

Çukur dizisi ile hafızalara kazınan Erkan Kolçak Köstendil yeni bir proje ile sevenlerinin karşısına çıkıyor. Dayısı Bülent Şakrak ile yazıp yönetecekleri Tamirhane sineması için usta oyuncularla anlaşan ikili birinci karelerini de toplumsal medya hesaplarından paylaştı. Çukur dizisinde Vartolu karakterine hayat veren Erkan Kolçak Köstendil bu kez direktör koltuğunda oturacak. Hem oyuncu hem Köstendil’in dayısı olan Bülent Şakrak ise sinemanın senaryosunu yazan isim. Konusu bakımından oldukça dikkat çeken sinemanın birinci çekimleri de başladı. Bakın oyuncu takımında kimle var?

OYUNCU TAKIMI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Oyuncu takımı ile dikkatleri üzerine çeken sinemada usta oyuncular yer alıyor. Başrollerinde Nejat İşlerin oynadığı dizi de İşler’e İstek Kocaoğlu, Merve Dizdar, Bülent Şakrak, Ali Seçkiner Alıcı, Gökhan Kıraç, Engin Hepileri, Yaren Alaca ve Erkan Can üzere isimler eşlik edecek.

KÖSTENDİL’DEN SİNEMAYA AİT SAVLI AÇIKLAMA

Hazırlıklarına başlanan sinema için bir ortaya gelen takım birinci paylaşımlarını yaptı. Oyuncu takımında yer alan Merve Dizdar’dan takım paylaşımı geldi Kendi toplumsal medya hesabından yayınladığı fotoğrafla heyecan yaratan Dizdar’ın o paylaşımı çok sayıda yorum ve beğeni aldı. Sky Films yapımcılığında çekilecek olan sineması Dentsu Türkiye, Kumbara sinema, ASC Films ve idpro’da üstlendi. Direktör koltuğunda olan Erkan Kolçak Köstendil sinemaya ait birinci açıklamasını yaptı. Köstendil, “Senaryosu gereği soluksuz ve kesintisiz oyunculukların adeta bir tiyatro sahnesindeymişçesine akıp gittiği, güldürüsü ve aksiyonu bol bir sinema olacak.” sözlerini kullandı.

KONUSU YETİŞTİRME YURDUNDA BÜYÜYEN İKİ KARDEŞ

Dizinin senaryosunu ise Bülent Şakrak üstlendi. Argümanlı bir formda beyaz ekranlara çıkması planlanan sinemanın konusu ise şöyle; yetiştirme yurdunda büyüyen iki mukadderat kardeşi ‘Yılmaz’ ve ‘Müjdat’ın kendilerine kalan bir tamirhanede yaşadıkları hayat öyküsünü aktarılıyor. Manevi babaları ‘Erkan’ ve ‘Bülent’ten boya ve kaporta dükkanı miras kalan Yılmaz ve Müjdat huysuz ihtiyarın otomobilini iki sokak öteye bırakmak için çıktıkları yol, gece yarısı otomobile düz kontakt yapılırken onları gören ihtiyarın kalbinin dayanamaması ile hiç bilmedikleri bir yere çıkar.