Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlandı: 422 mülki yönetim amirinin misyon yerleri değiştirildi

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya nazaran, 2022 yılı Mülki Yönetim Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde misyon müddetlerini tamamlayan, hizmet yahut mazeretleri yeterince kararname kapsamına alınan 422 Mülki Yönetim Hizmetleri sınıfında vazife yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında misyonlu olanlar ile hukuk müşavirlerinin yeni vazife yerleri liyakat ve kıdemleri temel alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile atandı.

1. sınıf ilçede vazife yapan 46, 2. sınıf ilçede vazife yapan 37, 3. sınıf ilçede misyon yapan 43, 4. sınıf ilçede misyon yapan 104, 5. sınıf ilçede misyon yapan 38, 6. sınıf ilçede vazife yapan 61 olmak üzere toplam 329 ilçe kaymakamının vazife yerleri değiştirildi.

İstanbul’da 12, Ankara’da 4, İzmir’de ise 10 kaymakamın vazife yerleri değiştirilirken, kayyumluk misyonu de icra eden kaymakamlardan 12’si farklı vazifelere atandı, yerlerine yeni kaymakamların ataması yapıldı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde atamaya tabi tüm ilçelere kaymakam ataması gerçekleştirilirken bu bölgelerde tayine tabi olan vali yardımcıları, kaymakamlar ve bilhassa kayyumluk vazifesi icra edenler daha üst misyonlarda değerlendirildi.

Göç Yönetimi Başkanlığında boş bulunan Lider Yardımcılığı vazifesine Bakanlığın İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Lideri Can Ozan Tuncer getirildi.

Uyum ve bağlantı Genel Müdür Vekili Gökçe Ok, Yabancılar Genel Müdürü Vekili Beğenilen Özkorul, Milletlerarası Müdafaa Genel Müdür Vekili Muhammet Selami Yazıcı, Sistemsiz Göç ile Gayret ve Hudut Dışı İşleri Genel Müdür Vekili Ramazan Seçilmiş ile Rehberlik ve Kontrol Lider Vekili Hacı Memet Gürlek tıpkı misyonlara asaleten atandı.

İller yönetimi Genel Müdürlüğü Daire Lideri Mustafa Fırat Taşolar İdare Hizmetleri Genel Müdürü oldu.

Sahil Güvenlik Komutanlığında Kumandan Yardımcısı Tuğamiral Cengiz Fitoz Tümamiralliğe, Kıyı Güvenlik Karadeniz Bölge Kumandanı SG Albay Ahmet Bahadır Tuğamiralliğe, Kıyı Güvenlik Akdeniz Bölge Kumandanı SG Albay Oğuz Bavbek Tuğamiralliğe terfi ettirildi ve bulundukları vazifelere intibak atamaları yapıldı.

Diyarbakır Vilayet Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın Polis Başmüfettişi, Giresun Vilayet Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay Emniyet Genel Müdürlüğü Doküman İdaresi ve Uyum Daire Lideri, Sakarya Vilayet Emniyet Müdürü Fatih Kaya Diyarbakır Vilayet Emniyet Müdürü, Antalya Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan Şanlıurfa Vilayet Emniyet Müdürü, Şanlıurfa Vilayet Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş Sakarya Vilayet Emniyet Müdürü,

Emniyet Genel Müdürlüğü İşçi Daire Lideri Orhan Çevik Antalya Vilayet Emniyet Müdürü, Emniyet Genel Müdürlüğü Doküman İdaresi ve Uyum Daire Lideri Recep Hoş Yazıcı Giresun Vilayet Emniyet Müdürü, Vekaleten Karabük Vilayet Emniyet Müdürlüğü misyonunu yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Kadir Yırtar Karabük Vilayet Emniyet Müdürü, Vekaleten Kütahya Vilayet Emniyet Müdürlüğü vazifesini yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Hakan Sıralı Kütahya Vilayet Emniyet Müdürü, Vekaleten Nevşehir Vilayet Emniyet Müdürlüğü misyonunu yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Ali Loğoğlu Nevşehir Vilayet Emniyet Müdürü,

Vekaleten Siirt Vilayet Emniyet Müdürlüğü vazifesini yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Hakan Yıldırımoğlu Siirt Vilayet Emniyet Müdürü, Vekaleten Sinop Vilayet Emniyet Müdürlüğü misyonunu yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Tarıkhan Çetiner Sinop Vilayet Emniyet Müdürü, İstanbul Terörle Uğraştan sorumlu Vilayet Emniyet Müdür Yardımcısı Polis Başmüfettişi Kayhan Ay Kastamonu Vilayet Emniyet Müdürü olarak atandı.