Denayer’in tercihi Galatasaray

Marcao’yu, İspanyol takımı Sevilla’ya satan Galatasaray, savunmadaki boşluğu doldurmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Sarı-kırmızılıların listesindeki isimlerin başında, Lyon’la kontratı sona eren Jason Denayer yer alıyor.

İki kere Galatasaray formasını kiralık olarak giyen Denayer’in menajeri Jesse De Preter, geçtiğimiz hafta İstanbul’a gelerek kulüple masaya oturdu.

Galatasaray’ın yeri farklı

Belçikalı oyuncu için Galatasaray’ın farklı bir yeri olması münasebetiyle menajeri, onu isteyen öteki kulüplerin bilakis daha düşük bir maaş talebinde bulundu.

Denayer’in de yine sarı-kırmızılılarda oynamak istediği lakin buna karşın taraflar ortasındaki rakamsal farkların epey çok olduğu bilgisine ulaşıldı.

4 büyükler talip

Galatasaray’ın yanı sıra Fenerbahçe, Beşiktaş , Başakşehir ve Trabzonspor’un da 27 yaşındaki stoperle daha evvel temasa geçtikleri belirtildi. Trabzon ve sarı-kırmızılılar hariç, öteki üç kulübün an prestijiyle gündemden çıktığı öğrenildi.

Trabzon’a gitme ihtimali düşük olduğu konuşulan Denayer cephesi, Aslan’a açık kapı bırakarak teklifin artırılmasını bekliyor.

İtalya ve İspanya’dan da talipleri var

Ancak öbür fırsatları da kaçırmamak isteyen Ulusal futbolcunun geleceğinin, önümüzdeki haftaya kadar netleşeceği konuşuluyor.

Fanatik’in haberine nazaran; Denayer’i, İtalya ve İspanya’dan da 4 kadro istiyor. Bunların 3’ünün, önemli biçimde Belçikalı savunmacıyı takımlarında görmek istediği ve onun talep ettiği yıllık maaşa yakın teklifler yaptığı gelen haberler ortasında yer alıyor.