Devlet Bahçeli: HDP’ye bakanlık verme ihanetine asla müsaade edilmeyecek

MHP, 2023 çalışmalarına sürat verdi.

Bursa’da MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin iştiraki ile Aday Muhakkak Karar Net mitingi düzenledi.

Burada partililere seslenen Bahçeli, gündeme ait kıymetli açıklamalarda bulundu.

“Türkiye asla etmeyecektir”

Bahçeli, HDP’ye bakanlık verilmesi tartışmalarına da değindi.

CHP Milletvekili GÜrsel Tekin’in ortaya attığı ve son periyotta kamuoyunda hararetli bir halde tartışılan mevzuya Bahçeli sert biçimde karşı çıktı.

Bahçeli, “HDP’ye bakanlık vermek demek, PKK’nın devlete tutunması, ihanetin konuşlanması demektir. Bu ihanete Türkiye asla müsaade edemez, etmeyecektir.” diye konuştu.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları;

“Sivas’ta on binlerce vatan evladı bir ortaya geldi. Birilerinin uykuları kaçtı, kıskananların feleği şaştı. Toplumsal medyadan algı düzenekleri kuranlar küçük lisanlarını yuttular.

Sadece kimyaları değil matematikleri de bozuldu, bütün hesapları ters-düz oldu. MHP’yi küçümseme yanlışına düşen soytarılara diyorum ki; Cüretiniz varsa Sivas’tan sonra gelin de Bursa’ya bakın. 3 hilalin bariyerleri nasıl yıkıp geçtiğine şahit olun.

Türkiye düşmanlarına piyonluk yapan bir avuç devşirme istedi diye ülkülerimizin kubbesi asla devrilmez. Ayrılıkta azap birlikte rahmet olduğunu çok uygun biliyoruz.

Taviz vermeyeceğiz teslim olmayacağız tembellik göstermeyeceğiz kesinlikle kazanacağız. Bizim adayımız muhakkak kararımız nettir. Bulanık sularda balık avlama merakında değiliz.

Uçurumun kenarlarında oyalanma arayışında değiliz. Hakikaten Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Zalimlere karşı birebir siperdeyiz. Hainlere karşı tıpkı cephedeyiz. Zillette umut yoktur. Zillet partileri ile ulaşılacak bir gelecek yoktur. Bu ittifakın çatısı alev almıştır.”