Dolar 10 Lira mı 40 Lira mı Olacak? İslam Memiş, “Keklik Üzere Avlanacaksınız” Dedi Teknik Seviyeyi Verdi! Soygun Büyük

TÜİK’in enflasyon sayılarını yüzde 79 olarak açıklamasından sonra İslam Memiş, yayınladığı yeni görüntüsünde her şeyi enine boyunca kıymetlendirdi. Enflasyon sayıları açıkladı. Pekala piyasalar buna nasıl reaksiyon verecek? Dolar alınabilir mi? Dolar 10 lira mı olacak 40 lira mı? Emlak fiyatları düşecek mi? Gram altında son alım fırsatı ne vakit? İslam Memiş tüm bunları tek tek açıkladı.

“PİYASALARDA MANİPÜLASYON VAR”

“TÜİK enflasyon verisini açıkladı. Yüzde 80’ni bulmadı. 24 yılın tepesinde Amerika’da 41 yılın Avrupa’da 40 yılın tepesinde. Enflasyonla uğraş kolay olmadı. Enflasyon bilerek artırıldı. Alım gücü düşsün diye yapıldı. Beşerler al-sat yaparak güçlü olacaklarını sandılar. Israrla nakit bir dünya olduğunu söyledim. Manipülasyon var. Dünyada mesai saatleri düşüyor. Beşerler ne hoş diyor. Lakin bu berbat bir şey. İnsanların işsiz kalması için bir sistem. Türkiye dahil. Çalışma saatleri için sinyal verdi. İnsanları işsizlik için haberdar ediyorlar.”

“2022 YILI SOYGUN YILI”

“2022 yılı soygun yılıdır dedi. 7 aydır bunu tekrarladım. Yılın 3 ay bıkmadan usanmadan parite süreci öğrettim. Sepet yapmayı öğrettim. Türkiye sepet yapmasını bilmiyordur. Döviz emtia kripto olsun tek bir emtiaya yatırım yapma. Bugünlerin haberini evvelce sık sık tekrarladım. Artık KPSS’deki süreç için uğraşıyor. Türkiye’nin seçim süreci var. Biz de keder çok. Cebimizdeki para pul olmuş. Kimsenin umurunda değil. Ayazda kalırsınız. En sadık dostun cebindir. Bunlara bakın. Sizin çocuklarınızla onların çocukları tıpkı bahtı paylaşmıyor. Sen işine bakacaksın.”

DOLAR 10 LİRAYA MI DÜŞECEK?

“Dolar kuru 17,97 düzeyinde. 2 küme var. Biri dolar 30-40 lira olacak diyor. Başkası 10 lira olacak. Yahu siz akıllı insanlarsınız. Bugün ki ekonomik şartlarda nasıl dolar 10 lira olur? Buna nasıl inanırsınız! Buna inanmanız için enflasyonun 20 olması lazım. Kiranın 3 bin değil bin lira olması lazım. 10 Lira olacakmış! Beklersin. Boşuna bekleme. Dolar 30-40 lira olacakmış. Şovmen bunlar. Dolar yıl sonunda 21 olabilir. Bugün ki teknik bu. Dolar bir yatırım aracı değil ödeme aracıdır. Euro/Sterlin bedel kaybetmiş. Madem yatırım yapacaksın. Akıllı yere yap. Ben ve yol arkadaşlarım Borsa İstanbul’a girdik. Dövizden kat kat fazla kazandık. Biz dövizi yatırım aracı olarak görmedik. Gram altın şişti. Piyasayı manipüle ediyorlar. Bu fiyatlardan altın almayın. Gaza gelip satmayın. Buradaki ayrıntı ölçü üzerinden gitmek.”

EMLAK KONUTLARI DÜŞECEK Mİ?

“Gram altın 900 iken kimse ilgilenmez 1000 lira olunca ne vakit alalım diyor. Sizi keklik üzere avlarlar. Kendini çok uyanık biri üzere görme. Uzun vadeli yatırımcı ol. Mesken fiyatları düşecekmiş? Bunları duyunca hayret ediyorum. İnşaatı konuşuyorsun. Dolar kuru 18,97 olmuş emlak fiyatları düşecek diyorsun. TOKİ’nin 150 bin konut projesiyle emlak fiyatları düşecekmiş. 150 bin konut Türkiye’nin neyine yetecek. Şehit yakınları gaziler genç evlenecek çiftlere bir kota belirleniyor. Kaç milyon kişi buna müraacat edecek. İnşaat kesimi dolarla maliyetlenen bir dal. Merkez Bankası, enflasyon sayısını yüzde 60 revize ederken sen emlak konutlarının düşeceğini söylüyor Sen arkadaşım çok kaşınıyorsun. Eylül’den sonra görüşelim. Gram altın son bir baht verecek”