Evvel vazgeçti, etraftakiler ikna edince bu defa de ‘kimliği’ yanında olmadığı için imtihana giremedi

Beyoğlu’ndaki İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi’nde Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) yoğunluğu yaşandı. Sabahın erken saatlerinden itibaren gelen öğrenciler, evrakları denetim edilerek, üst aramasından geçirildi.

Sınavın başlamasına kısa bir müddet kala gelen bir öğrenciden, güneş gözlüğünü emanete bırakması istendi. Boran Elaldı, gözlüğünü teslim etmeye giderken imtihana girmekten vazgeçti. Elaldı’yı bir veli ikna ederek alkışlar eşliğinde salona getirdi. Lakin bu sefer de öğrencinin kimliğinin yanında olmadığı anlaşıldı. 

“ÇOCUĞUMU YERİNE KOYDUM” 

Öğrenciyi ikna edip imtihan kapısına getiren Vehbi Yıldırım “Kendi çocuğumu onun yerine koydum. Güneş gözlüğüyle gelmiş, içeri almadılar. Gözlüğü mazeret ederek gidiyordu, orada görüncü ikna ettim” dedi.

“ÜNİVERSİTE BENİM İÇİN VAKİT KAYBI”

Boran Elaldı “Zaten öylesine gelmiştim, girmeyecektim. Üniversite benim için vakit kaybı. İş kuracağım. Eşyaları bırakmam gerekiyormuş. Ben de götürdüm bıraktım eşyaları. Benden 7 lira istediler. Zati üniversite imtihanı için 115 lira verdim. Niçin bir daha para veriyorum dedim. Ben de boşverdim gitti. Aslında TYT’ye yetişememiştim. Giriş dokümanında her şey var diye kimliğimi almadım” diye konuştu.

ADAYLARIN ISRARI KAPILARI AÇTIRDI 

Avcılar’da bir okulda bahçe kapısının kapatılmasından çabucak sonra gelen 2 aday, ısrarlarıyla içeri girmeyi başardı. İmtihana girecekleri Abdulkadir Uztürk Ortaokulu’nda son ana kadar test çözmeye devam eden 2 kız öğrenci de dikkat çekti.

Veliler bahçeden çıkarıldıktan sonra, iki aday kapının açılması için ısrar etti. Vazifeliler sonunda kapıyı açarak adayları içeri aldı.