Fatih Altaylı: Bir rektör kendini bu kadar küçültmez diye düşünmüştüm, yanılmışım

Gazeteci Fatih Altaylı, İstanbul Üniversitesi Rektörü Bülent Zülfikar‘ın, bir otelde yer ayrılmasına karşın odaları verilmediği için üniversitenin kurumsal internet sitesinden otele eleştiri ve hakaret dolu bir mektup yayınlattığını belirterek, “Hani bu yapılan üniversitenin yaptığı resmî bir organizasyon olur, bir kongre bir sempozyum otelin hatası yüzünden aksar, yapılamaz o zaman üniversitenin otele resmî bir tepki göstermesini anlarım da, bu neyin nesi!

Ailece geziye gidiyorsun, gördüğün muameleden memnun kalmayınca başında olduğun kamu kurumunun resmî sitesinden açıklama yaptırıyorsun” diye yazdı.

Haberi okuduğunda inanamadığını ve bir rektörün kendisini bu kadar küçültmeyeceğini düşündüğünü kaydeden Altaylı, “Nasıl ediyor, nasıl yapıyorsa her göreve o göreve en layık olmayan ve yaptığı hareketle herkesi utandırması muhtemel kişileri bulup koyuyor.

Ve onlar da taçlanan baş akıllanır sözünü boşa çıkarmak için her türlü rezilliği yapmaktan kaçınmıyorlar” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

TIKLAYIN | Rektör Zülfikar ve ailesi otelde oda bulamadı, şikayetini İstanbul Üniversitesi’nin resmi sayfasından yaptı: Rektörümüz mağdur edildi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir