Fatih Erbakan: LGBT sapkınlığına geçit vermeyeceğiz

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, partisinin Şanlıurfa Vilayet Başkanlığı binasında basın mensuplarıyla bir ortaya geldi.

Gündeme dair konuşan Erbakan, amacına LGBTi’yi aldı, verdi veriştirdi.

“LGBT sapkınlığı dış güçler eliyle toplumumuzun tabanına bir dinamit olarak yerleştirilmek isteniyor” diyen Erbakan, şöyle devam etti.

“LGBT sapkınlığına geçit vermeyeceğiz”

“Cinsiyetsiz ailesiz bir toplum isteniyor. Bu LGBT sapkınlığına ecdat yadigarı, İslam’a bin sene bayraktarlık etmiş bu topraklarda geçit vermeyeceğimizi bununla uğraş edeceğimizi bütün Türkiye’ye ilan ediyoruz. Para kaybedebilirsiniz, tekrar kazanılır. Lakin bir kuşağı kaybederseniz bir daha geri getirebilmeniz mümkün olmaz.”

“Deizm, ateizm üzere felaketler almış başını gidiyor”

Ailevi bağların değerine de değinen Erbakan, “Aile toplumun sigortasıdır. Ailenin ortadan kalkması demek her türlü felaketin gelmesi demektir. Uyuşturucu kullanımının yaygınlaşması ve kullanım yaşının düşmesi çok büyük bir sorun. Gençler uyuşturucunun pençesinde. Deizm, ateizm üzere felaketler gençler ortasında almış başını gidiyor.” dedi.

“Erbakan Hocamız 7 milyar insanın saadet ve selameti için çalıştı”

Milli Görüş zihniyetiyle lisan, din, ırk ve mezhep gözetmeksizin her kesitten insanı kucaklamaya geldiklerini lisana getiren Erbakan, “Erbakan Hocamız insanımızı Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Şii, Sünni diye ayırmadı. Hatta ve hatta ‘Müslüman mı değil mi’ diye de bakmadı. 7 milyar insanın saadet ve selameti için çalıştı. Erbakan Hocamız, insanımıza bakarken, ‘İnsanımızın geçim sıkıntısı var mı, huzur ve barışı var mı, adaletli muamele görüyor mu’ diye bakmış, kutuplaşmaya, ayrımcılığa, bölgeciliğe, ırkçılığa karşı siyasi hayatı boyunca en sert biçimde karşı çıkmış ve uğraş etmiştir.” dedi.

‘4 basamaklı plan’

Sözü iktisada getiren Fatih Erbakan, krizin tahlili için borçsuz, faizsiz ve milletin sırtına yük yüklemeden hazırladıkları “Milli Kaynak” paketlerini iktidara gelir gelmez hayata geçireceklerini söyledi.

DHA’da yer alan habere nazaran toplumdaki manevi meşakkatleri çözmek işin 4 etaplı bir planın yürürlüğe konulması gerektiğini belirten Erbakan, hususları şöyle sıraladı:

“Eğitim sistemi ve müfredat ıslah edilsin”

“Birinci olarak eğitim sistemi ve müfredatın kesinlikle ıslah edilmesi gerekiyor. Materyalist ve dünyacı bir müfredat gençlerimizi perişan ediyor. Bilimsel kalitesi yüksek bir jenerasyon yetiştirirken, tıpkı vakitte ahlaki ve manevi kalitesi yüksek bir jenerasyon yetiştirecek bir müfredat hayata geçirilmeli.

“Dijital ortamlar gençlerimizi felakete sürüklüyor”

İkinci adım olarak medyanın kesinlikle ıslah edilmesi lazım. Yarış programları, diziler, fiyatlı dijital ortamlar gençlerimizi felakete sürüklüyor. Yalnızca müstehcenlik değil iktidara yakın kanallarda yayınlanan dizilerde dayatılan ömürler gençlerimizi zehirliyor.

Yasa ve siyasetlerin düzenlenmesi

Üçüncü olarak Aile ve Toplumsal Siyasetler alanındaki yasa ve siyasetlerin düzenlenmesi lazım. Batıdan ithal bayanı koruyacağım derken yuvaları yıkan 6284 sayılı kanun üzere kanun ve düzenlemelerin kaldırılması lazım.

“Ailelerin dağılmasının başında yoksulluk geliyor”

Son olarak da ahlaki çöküntünün, ailelerin dağılmasının ve pek çok kahrın başında ekonomik kriz ve yoksulluk geliyor. Bu alanda atılacak adımlar da çok ehemmiyet arz etmektedir.”