Gülşen’in tabiri ortaya çıktı: Konuşma provokatif gayeyle servis edildi

Verdiği konserde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği kelamlardan ötürü hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik yahut aşağılama” savıyla soruşturma başlatılan müzikçi Gülşen’in sözü ortaya çıktı.

Verdiği konserde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği kelamlardan ötürü hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik yahut aşağılama” argümanıyla soruşturma başlatılan müzikçi Gülşen gözaltına alındı.

GÜLŞEN’İN İFADESİ

Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Gülşen’in tabiri ortaya çıktı.

Şarkıcı Gülşen, tabirinde suçlamaları kabul etmedi. Kümesinde Miraç isimli müzisyenin “imam” lakabı olduğunu belirten Gülşen, ortalarında geçen bir konuşma münasebetiyle kabahat sürece kastının olmadığını savundu.

Gülşen, sözüne şunları söyledi:

“Ben 25 yıllık sanatçıyım. Benim müzisyen çalışma arkadaşlarım var. Bu kümeyle birlikte konserlerde sahne alırım. Benim takımımda klavye müzisyeni olarak yer alan “Miraç” isimli arkadaşımın lakabı “imamdır”. Arkadaşlarla kendi ortamızda ‘aptal, salak, sapık’ olarak şakalaşırız. Talihsizlik olarak bu iki söz bir ortaya gelmiştir. Arkadaşımız imam hatipte okumamıştır. Miraç’ın soy ismini ve bağlantısını hatırlamıyorum. Kümede tüm arkadaşlarımın lakabı mevcuttur.

Bu konuşma, konserin hatırlamadığım bir basamağında muhtemelen müzik ortasında Miraç ile ortamızda geçen bir konuşmadır. Ben orkestrama hitaben “beni seyircilerinin ortasında omuzlarınızda taşıyın” demem üzerine bana okrestra ortasından “seni imam taşısın” formunda karşılık gelince bahse bahis konuşma Miraç’la ortamızda geçmiştir. Bu konuşma konsere katılanlara ya da medyaya hitaben yaptığım bir konuşma değildir. Ben ülkesini seven, fırsat eşitliğine inanan, kimseyi ayırıp örselemeyen bir sanatçıyım.

“PROVAKATİF EMELLE SERVİS EDİLMİŞTİR”

Bu kısa imaj aylar sonra kim tarafından, ne emelle servis edildi bilmiyorum. Lakin provakatif gayeli olarak servis edildiğini düşünüyorum. Ben imam hatiplileri ya da ülkemizin bir kısmını kötülemek, onlara hakaret etmek maksadıyla asla bu konuşmayı yapmadım. Ülkenin tüm bedellerine ve hassasiyetlerine hürmetim sonsuzdur. Kesinlike atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ayrıyeten yaşanan olayın vakitsiz bir yerde gerçekleşmesi talihsizliktir.”

“SUÇLAMAYI KABUL ETMİYORUM”

Gülşen, savunmasında “Şakalaşmanın rastgele bir kümeye yönelik nefret içerikli olarak algılanması beni çok üzmüştür. Cürüm sürece kastım yoktur. Atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmesini talep ediyorum” sözlerine yer verdi.