Hisarcıklıoğlu’nun AVM’sine kira ve fazla aidat incelemesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu’nun idare şurası lideri olduğu Panora Alışveriş Merkezi’ne haksız aidat dağılımı teziyle Ticaret Bakanlığı tarafından inceleme başlatıldı

Cumhuriyet’ten Ali Can Polat’ın aktardığına nazaran, AVM’nin restoran katındaki kiracılardan Mustafa Avcı, daha evvel açtığı emsal kira davası sürerken bu kere de fazla ve haksız aidat toplandığını argüman ederek Ticaret Bakanlığı’na başvurdu. Nisan ayında dilekçe ile yapılan müracaata karşılık alamayan Avcı, mevzuyu CİMER’e yazınca Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü’nden gelen karşılıkta, “İncelememiz sonrası kelam konusu AVM’nin bakanlığımız bünyesindeki inceleme süreci başlatılmış olup tarafınıza ayrıyeten bilgi verilecektir” denildi.

Yasal olarak AVM’lerdeki bütün kiracılardan metrekare büyüklüğüne nazaran aidat toplanması gerektiğini hatırlatan Avcı, Panora AVM’de ünlü markalara AVM’de kalmaları için aidat indirimi yapıldığını argüman etti. Mevzu ile ilgili AVM idaresine ihtar çektiğini lakin karşılık alamadığını ileri süren Avcı, “Daha evvel müfettişe tabir verdim ve elimdeki bütün delilleri da sundum. Şu anda Ticaret Bakanlığı inceleme yürütüyor, inceleme sonunda soruşturma açılmasını bekliyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)