İddia: “Bu yıl bir Samsung Galaxy S22 FE görmeyebiliriz”

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bir Samsung Galaxy S22 FE modeli geliştirmiyor gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S22 FE modeli en son bir işlemci iddiası ile gündeme gelmişti. Önce telefon için MediaTek işlemci kullanacak bilgisi verilmişti. Daha sonra ise bunun doğru olmadığı aktarılmış, firmanın üst seviyede MediaTek işlemci kullanımına sıcak bakmadığı dile getirilmişti. Galaxy S22 FE modelini bugün gündeme getiren ise Samsung’un cihaz özelinde şimdiye kadar hiçbir adım atmaması oldu. Söylendiği kadarıyla firma telefon için henüz herhangi bir firmware hazırlamadı. Normalde şimdiye kadar bir geliştirici firmware’inin hazır olması gerekiyordu. Buna benzer bir sessiz kalınma durumunun tarih olan Galaxy Note serisi için de olduğu söyleniyor ve buradan işaretle bu yıl bir Samsung Galaxy S22 FE görmeyebiliriz iddiası ortaya atılıyor. Elbette daha 2022’nin başındayız ancak Samsung bu yılı bir “FE” yerine Galaxy A serisinin üst seviyesindeki modeller ile geçirebilir. Buna ek olarak Galaxy S22 FE modeli 2023’ün başında da karşımıza çıkarılabilir.

Samsung, bu aralar telefon odaklı başka planlar içerisinde yer alıyor. Firma özellikle işlemci tarafında büyük planlar yapıyor. Biliyorsunuz Samsung imzalı Exynos işlemciler uzun zamandır birçok eleştirinin merkezinde yer alıyor. Ancak bu durum önümüzdeki dönemde tamamen değişebilir. Çünkü son dönemde GOS üzerinden ciddi şekilde eleştirilen Samsung mobil departmanın başındaki isim TM Roh, geçtiğimiz haftalarda konuştu ve “Özellikle Galaxy cihazlar için geliştirilen işlemciler üreteceğiz” dedi.

Yeni geliştirilecek işlemciler ise yüksek ihtimalle sadece Galaxy telefonlara giriş yapacak ve telefonları üreten mobil departman tarafından özel olarak geliştirilecek. Peki bunun faydası ne olacak? Galaxy’lere özel bu bahsi geçen yeni işlemciler, Exynos işlemcilerden daha da iyi donanım ve yazılım optimizasyonu getirebilir. Bunun sayesinde de cihazlar çok daha performanslı ve az enerji harcar hale gelebilir.

Samsung Galaxy S22 FE yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle