İğrenç anlar saniye saniye kaydedildi: Küçük çocuğa ‘dilimi em’ dedi, dudağından öptü

Tibet’in ruhani lideri Dalai Lama’nın görüntüleri dünya gündemine oturdu. Tenzin Gyatso isimli 14’üncü Dalai Lama’nın kamuoyunun karşısında küçük bir çocuğa yaptığı hareket ve isteği büyük tepki çekti.

Düzenlenen bir etkinlikte yanına gelen bir çocuğu dudağından öpen ve daha sonra “dilini emmeyi” teklif eden 87 yaşındaki Dalai Lama’nın hareketleri büyük tepki çekti.

Kameralar önünde gerçekleşen olayda küçük çocuk “ruhani lidere” saygısını sunmak için yaklaşıyor. Fakat birkaç saniye sonra Dalai Lama dilini dışarı çıkarıp çocuktan “dilini emmesini” istiyor.

Bu diyalog yaşanırken Dalai Lama’nın arkasındaki gülerken görülüyor. Kısa bir süre sonra sosyal medyada yayılmaya başlayan videoya çok sayıda tepki geldi.

Bazı sosyal medya kullanıcıları Dalai Lama’nın böyle skandalları olduğunu hatırlattı. Dalai Lama 2019’da yaptığı açıklamada, “Eğer yerime bir kadın gelirse, çekici olması gerekiyor” demişti.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTINCA HEMEN ÖZÜR DİLEDİ

Yaptığı açıklamanın büyümesi üzerine Dalai Lama bugün bir açıklama yaptı. Hindistan’da yaşanan olayın ardından Dalai Lama’nın ofisi tarafından yapılan açıklamada, “Dalai Lama, çocuktan ve ailesinden ve dünyanın etrafındaki arkadaşlarından onu kıran sözleri dolayısıyla özür diliyor” denildi.

Dalai Lama’nın ayrıca yaptığından pişmanlık duyduğu da belirtildi. Açıklamada, “Dalai Lama, sık sık bu tür etkinliklerde ve kameralar kayda girmeden önce de böyle masumane ve oyuncu şakalaşmalar yapabiliyor” ifadesi kullanıldı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir