İstanbul ‘Yüzyılın Mitingi’ için hazır: Cumhurbaşkanı Erdoğan coşkulu kalabalığa sesleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimleri öncesi vatandaşlarla en büyük buluşmasını bugün İstanbul’da gerçekleştiriyor. Yenikapı Etkinlik Alanı’nın 2 katı, Maltepe Etkinlik Alanı’nın ise 5 katı büyüklüğündeki Atatürk Havalimanı, Yüzyılın Mitinginde tarihe tanıklık eden büyük kalabalığı ağırlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük İstanbul Mitingin alanına helikopterle geldi. Erdoğan sahneye çıkarak coşkulu kalabalığı selamlıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının satır başlıkları şöyle:

İstanbul’da doğduk, İstanbul’da belediye başkanlığı yaptık, başbakanlığa yürüdük, cumhurbaşkanlığı yaptık ve bu yürüyüşü beraber yaptık. Resmi makamlara göre alanda 1 milyon 700 bin kişi var. İstanbul haykırıyor. 14 Mayıs’ta birilerini emekliye sevk edeceğiz. Dün Maltepe’delermiş.

Ayrıntılar geliyor…

Vatandaşların 15 ayrı noktadan giriş yapılabildiği miting alanında, 12 bin 600 personel görev alıyor.

Vatandaşlar cemaat oluşturup namaz kıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği Büyük İstanbul Mitingi alanına erken saatte gelen vatandaşlar cemaat oluşturarak namazlarını eda etti. Sosyal medyada ‘İşte Erdoğan’ın arkasındaki güç’ yorumlarının yapıldığı o anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

‘Soğansız bir ay yaşarım vatansız bir gün yaşayamam’

Büyük İstanbul mitingi için Atatürk Havalimanı’na gelen bir vatandaş, Kılıçdaroğlu’nun soğan provokasyonuna ‘vatan’ çıkışı ile mesaj verdi. “Başkanımızı desteklemeye geldik” diyen vatandaş, Kılıçdaroğlu’nun soğan çıkışına tepki gösterdi. “Kılıçdaroğlu çıkmış soğan gösteriyor. Biz uçak, SİHA, helikopter, Kızılelma, gemi, vapurlar her şeyi gösteriyoruz” ifadelerini kullanan vatandaş, “Ben soğansız bir ay yaşarım, vatansız bir gün yaşayamam. Soğan Kılıçdaroğlu’nun olsun, vatan bizim olsun. Erdoğan” sözleriyle seslendi.

‘Ekrem’e konum atın İstanbul’u bulamamış’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk Havalimanı’nda düzenleyeceği mitinge saatler olmasına rağmen milyonlar alanın yolunu tuttu. Vatandaşların hem alanda hem alan dışında taşıdıkları pankartlar dikkat çekti.

Gülümseten bir o kadar da mesaj içerikli pankartlar objektiflere yansıdı.

Meydan hınca hınç doldu

Tarihi bir kalabalık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Büyük İstanbul Mitingi için Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ni doldurdu.

E-5 Yenibosna mevkiinde trafik durma noktasına geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde düzenleyeceği miting öncesi alana giden yollarda yoğunluk oluştu. Miting alanına araçlarıyla gitmek isteyen vatandaşların oluşturduğu yoğunluk sebebiyle E-5 Yenibosna mevkiinde trafik durma noktasına geldi.

15 Temmuz’da yürüdük bugün niye yürümeyelim?

Tarihi mitinge tanıklık etmek için Atatürk Havalimanı’na akın eden vatandaşlar, toplu taşıma araçlarında yoğunluk oluşturdu. Vatandaşların oluşturduğu kalabalık, Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz’ün kamerasına yansıdı. Bugüne kadar AK Parti’yi desteklediğini ancak mitinglere katılmadığını söyleyen bir vatandaş, “Destekledik ama gitmedik. Safların daha sık olması lazım. Şimdi görünmek lazım.” dedi. Yoğunluk sebebiyle metroya binemeyen başka bir vatandaş ise “Binemesek bile yürüyeceğiz. 15 Temmuz’da yürüdük. Bugün niye yürümeyelim?” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir