Jorge Jesus’un Avrupa amacı… Oyun sistemini belirledi!

Fenerbahçe yeni döneme savlı bir halde giriyor. Geçen dönemi ikinci olarak tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi ön elemesi bileti alan sarı-lacivertliler teknik yöneticilik koltuğuna Jorge Jesus’u getirdi. Portekizli çalıştırıcı Avrupa’yı amaç olarak belirlerken teze nazaran, Jesus’un istediği oyun sistemi muhakkak oldu

AĞIR İDMAN TEMPOSU

Milliyet’in haberine nazaran, Fenerbahçe’de teknik yönetici Jorge Jesus, grubun fizikî gücüne büyük değer veriyor. Portekizli hoca gerek grubun başına geçmeden gerekse geçtikten sonra yaptığı çalışmalarda değerli tespitlere ulaştı.

AVRUPA DÜZEYİNİ İSTİYOR

Deneyimli teknik yöneticinin amacı, kadronun fizikî kapasitesini Avrupa düzeyine çıkarmak. Bilhassa Avrupa kupalarında karşılaşılan rakiplerin fizikî gücü ile Üstün Lig’deki grupların düzeyi ortasında farklar bulunuyor. Bu farkı azaltabilmek için sarı-lacivertliler de yüksek bir idman temposu uyguluyor.

KALECİYE BASKI

Bunun temel iki sebebi var. Birincisi Jesus’un istediği oyun sistemi… Kaleciye kadar baskı isteyen; tempolu ve agresif bir kadro kurmanın planlarını yapan Jesus bunun için daha fazla güce muhtaçlık duyuyor.

İkincisi ise kadronun Avrupa’da yola devam etmek istemesi… Fenerbahçe’nin buradaki rakiplerine karşı başarılı olabilmesi için grubun ayakta kalması ve güçlü olması gerekiyor.