Kağıthane’de fecî cinayet: 22 yaşındaki genç kalbinden vurularak öldürüldü

İstanbul Kağıthane Ortabayır Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde saat 23.30 sıralarında meydana gelen olayda, ortalarında hasımlık bulunan Yunus Ç., Nurullah Bozkurt (22) ve Emirhan K. (23) cadde üzerinde karşılaşınca tartışmaya başladı. Taraflar ortasında tartışma kısa müddette arbedeye dönüşürken ortalık bir anda karıştı.

SİLAHLI ARBEDEDE GENÇ KALBİNDEN VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Birbirine giren şahıslar, bir müddet sonra yanlarında bulunan tabanca ile karşılıklı ateş etmeye başladı. Bu sırada Nurullah Bozkurt kalbinden vurularak ağır yaralı bir formda yola düştü. Silah seslerinin kesildiği anda, arkadaşları ve etrafta bulunan yurttaşlar Bozkurt’u caddede bulunan bir araçla özel bir hastaneye götürdü.

Nurullah Bozkurt hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

BEKÇİLERE DE ATEŞ EDEN ŞAHIS VURULARAK YAKALANDI

Olay esnasında sesleri duyarak olay yerine gelen Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı bekçiler, olaya müdahale etmek istedi. Bu sırada Yunus Ç. isimli şahıs, bekçilere de ateş etmeye başladı. Bu sırada bekçiler karşılık vererek Yunus Ç.’yi ayağından vurup evvel etkisiz hale getirdi akabinde da yakalayarak gözaltına alındı.

Emniyette süreçleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen Yunus Ç., “kasten öldürme”, “görevli memura mukavemet” ve “ateşli silahlar kanununa muhalefet” kabahatlerinden tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği gruplarının olaydan sonra kaçan Emirhan K.‘yı yakalama çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

CİNAYET ANLARI KAMERADA

Kağıthane’de yaşanan silahlı arbede anları ve etrafta yaşanan panik halleri güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. İmajlarda, şahısların ortasında yaşanan silahlı hengame anları ve vurulan şahsın yere düştükten sonra kaçışmaların yaşandığı, olay yerine gelen bekçilerin ise bir kişiyi gözaltına aldığı görülüyor.