Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Kurban Bayramı bildirisi

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bayram iletisini yayımladı. Kılıçdaroğlu, yardımlaşma ve dayanışmaya dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu’nun bayram iletisi şöyle: “Yardımlaşma ve dayanışma hissimizi büyüten Kurban Bayramı’nda bütün yurttaşlarımın bayramını yürekten kutluyorum. Birlik ve beraberliğin, müsamahanın, kardeşliğin, bir ortada olmanın kıymetini çok daha âlâ anladığımız bu hoş bayramın, milletimizin içindeki umudu büyütmesini diliyorum.

Ülke olarak sıkıntı günlerden geçtiğimizi, derin bir ekonomik buhranın içinde olduğumuzu hepimiz çok güzel biliyoruz. Tüm bu ekonomik sıkışmışlığın içerisinde, artan şiddet olayları canımızı yakıyor. Lakin ben, asla umutsuz değilim, milletimiz de olmamalıdır. Zira biz, yurttaşlarımıza bir kelam verdik, hoş Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Bunun için milletimizle vilayet il, ilçe ilçe, sokak sokak buluşuyor, dertleşiyor, kucaklaşıyoruz. Hiç kimsenin kimliği, inancı ve ömür usulü hasebiyle ötekileştirilmediği, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, her konutta huzurun ve rahmetin olduğu, evvel israf ve yolsuzlukların, akabinde da yoksulluğun tarihe gömüldüğü bir Türkiye’yi, daima birlikte, el ele inşa edeceğiz.

Bu his ve kanılarla, salgın hastalıkla uğraşın ön safında yer alarak şehit düşen sıhhat işçimize, zalimce katledilen avukatımıza, terörle çabada şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de sabır ve başsağlığı diliyorum. Tüm milletimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)