Kentsel dönüşüm kapsamındaki içi dolu apartmanın çatısı çöktü

İstanbul’un Kartal ilçesinde kentsel dönüşüm kapsamına alınan lakin şimdi boşaltılmayan 8 katlı apartmanın çatısında çökme meydana geldi. Apartman sakinleri tahliye edilirken, polis etrafta güvenlik tedbiri aldı.

DHA’nın haberine nazaran, Kartal Kordonboyu Mahallesi Akdeniz Caddesi’nde bulunan 8 katlı apartmanın çatısında saat 15.00 sıralarında çökme oldu. Binanın kentsel dönüşüm kapsamına alındığı lakin, şimdi boşaltılmadığı öğrenildi

Çatının çökmesi nedeniyle itfaiye, polis ve sıhhat takımları çağrıldı. Apartmanın 2’inci katında yaşayan 85 yaşındaki Ziğniş Yükselen, itfaiye takımları tarafından binadan çıkarıldı. Meskende kalan köpeğini almak için binaya girmek isteyen bir bayan ise, polis takımları tarafından durduruldu. Lakin apartman sakinlerine evcil hayvanlarını almaları için kısa mühlet müsaade verildi.

‘SAĞLAM DEDİLER, UCUZ DİYE KİRALADIK’

Bir bina sakini, “Biz burayı külfette olduğumuz için ucuz diye tuttuk. Bize kiraya veren beşerler, sağlam, raporları var dediler. Şu anda biz o kadar mağduruz ki. İçerideki eşyalarımızı da geçtik, canımız tehlikede. Kiraya verirken neden bize sorunlu olduğunu söylemiyorlar. Bir de tadilatını biz yaptıracaktık. Allah razı olsun, yan binanın yöneticisi; ‘Bu binalarda her an yıkım tehlikesi var, yaptırmayın’ diyerek bizi uyardı. Bugün evvel sesler geldi, sonra acayip bir yanık kokusu oldu. Herhalde bizim konutta elektrik falan çalışıyor, ondandır dedim. Sonra dışarı bir baktım polisler konutu boşaltın dedi. Bizi boşalttık” diye konuştu.

Bina sakini Abdullah Bark, “Dışarı çıktık, koştuk. Allah’tan kimseye bir şey olmadı. Esasen yıkılan yer, daha evvel de yıkılmıştı. Sonradan yama yapılmış, artık tekrar düşmüş. Şu an mahkeme evresinde. Kimi imza vermiş kimi vermemiş. Proje alanı yapmışlar daha hiçbir şey yok ortada” dedi. (HABER MERKEZİ)