Milli Görüş’ün zindana atılmış lideri Oğuzhan Asiltürk’ün son sözlerinde ‘Erdoğan’ vardı

  • HABER 7 – ÖZEL

Merhum Necmettin Erbakan Hoca ile uzun yıllar Milli Görüş davası için mücadele edip, Erbakan Hoca’nın vefatıyla Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevine gelen Oğuzhan Asiltürk, 1 Ekim 2021 Cuma günü, Covid-19’a bağlı kalp krizi nedeniyle Hakk’a (C.C.) yürümüştü.

Kamuoyunda “Milli Görüş’ün lideri” ve “Necmettin Erbakan’ın sağ kolu” olarak tanımlanan Asiltürk, davası için bir yıl hapis yatmış, 10 yıl boyunca siyasetten men edilmişti.

Siyasi kariyerinde 3 kez Malatya, 2 kez Ankara Milletvekili olarak Meclis’e giren dava adamı, 1975-77 yıllarında İçişleri Bakanlığı, 1977-78 yıllarında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yapmıştı.

Ömrünün sonbaharında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la sık sık bir araya gelip istişare eden lider, kurucuları arasında yer aldığı Saadet Partisi’nin içerisinde bulunduğu mevcut durumdan memnun olmayıp, Parti Genel Başkanı’nın kendi görüşüne göre hareket etmediğini belirtmiş ve Milli Görüş’ün önemine dikkat çekmişti.

Merhum Oğuzhan Asiltürk’ün çalışma arkadaşı ve Saadet Partisi Genel Başkanlığı’nın eski danışmanı olarak bilinen Harun Macit, Asiltürk’ün son sözlerini Haber 7’yle paylaştı.

Macit, Asiltürk’ün vefatından bir ay kadar evvel bir araya geldiklerini ve Erdoğan’a vurguda bulunduğunu kaydetti. Milli Görüş’ün merhum lideri, son sözlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’aismiyle hitap edilmesinden‘ razı gelmemişti.

“İSİM TELAFFUZ ETTİĞİNİZİ DUYMAYACAĞIM”

Milli Görüş liderinin çalışma arkadaşı Harun Macit, Oğuzhan Asiltürk’ün son ziyaretinde yapmış olduğu ‘Erdoğan’ vurgusunu Haber 7’ye şu sözlerle anlattı:

“Oğuzhan Asiltürk Bey vefat etmeden önce çok net bir şekilde Tayyip Bey’le ilgili bir karara varmıştı. Hatta son ziyaretini bize yapmıştı. Orada ‘Tayyip Bey’ denmesine bile müsaade etmemişti. Otuz kişi falan vardı orada. Herkes şahit oldu… Malezya Tarım Bakanı da gelmişti… ‘Muhterem veya Sayın Cumhurbaşkanımız diyeceksiniz. İsim telaffuz ettiğinizi duymayacağım bundan sonra. Tayyip Bey bizim kardeşimizdir. O şu anda bizim inancımızı ve mücadelemizi temsil etmektedir’ demişti… Bu söz yeterli herhalde değil mi?” 

“DEĞERLİ BÜYÜĞÜM, OĞUZHAN AĞABEYİM…”

Oğuzhan Asiltürk’ün cenaze namazı 1 Ekim Cuma günü Ankara’da bulunan Hacı Bayram Camisi’nde kılındı. Devlet erkanından birçok ismin katılım sağladığı merasimde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Asiltürk’e olan sevgisini ve muhabbetini şu şekilde ifade etmişti:

“Değerli büyüğüm Oğuzhan ağabeyimizle birlikte uzun yıllar bir arada olduk. Özellikle de devlet adamlığından tutunuz, tabii bakanlıklarıyla birlikte de siyaset hayatı içerisinde bu ülkeye, bu millete çok büyük emekleri geçti, çok büyük gayretleri oldu. Rabbim inşallah sevgili Habibi’nin ‘Liva’ül Hamd’ ismiyle müsemma sancağı altında bizleri haşru cem eylesin ve bu yolculukta da bizleri yalnız komasın, ayrı komasın.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir