Obi-Wan Kenobi dizisi için yayınlanan Darth Vader posteri hayranları heyecanlandırdı

Obi-Wan Kenobi dizisi için sürpriz bir poster yayınlandı. Darth Vader’ın meditasyon odasındaki posterde, Hayden Christensen’in hayat vereceği modern Darth Vader’ın gölgeli bir silüet olarak gördük. Böylece ilk fragmanı yayınlanan Obi-Wan Kenobi dizisinde Darth Vader’ın yer alacağı kesinleşmiş oldu. 

Obi-Wan Kenobi dizisi için yayınlanan sürpriz poster eski filmlere gönderme içeriyor

EW tarafından yayınlanan özel posterde Vader’ın, özellikle serinin beşinci filmi Empire Strikes Back’te bolca gördüğümüz meditasyon odasındaki sahnelerine gönderme yapıldığı konuşuluyor.  Orijinal üçlemede Vader’a hayat veren Dave Prowse’un yerine Darth Vader’ı canlandıracak olan Hayden Christensen, hayranların Vader’ı maskesiz görüp göremeyeceğine dair soruları “gizlilik sebebiyle” cevaplayamayacağını söyledi. 
Obi-Wan Kenobi dizisi için yayınlanan Darth Vader posteri hayranları heyecanlandırdıStar Wars: Revenge of the Sith ile Star Wars: A New Hope arasındaki bağlantıyı kuracak olan dizide, çok ama çok güçlü bir Darth Vader göreceğimiz belirtiliyor. Sith Inqusitiorlar ile Jedi avının doruğa çıktığı, Vader’ın en terörist zamanlarını görmemiz olası.

Dizisin senaristi Joby Harold, Vader hakkında şu ifadeleri kullanmış:

” Dizide yaşanacak çoğu olayda Vader’ın gölgesi hissedilecek ve dizi ilerledikçe bu gizemi çözmeye yaklaşacağız. Ancak şunu kesin olarak söyleyebilirim ki Vader dizinin bir parçası olacak ve özellikle Obi-Wan ile olan duygusal ilişkisi önemli yer tutacak.”

Obi-Wan Kenobi dizisi 25 Mayıs’ta Disney+da yayınlanacak.