Okullar ne vakit tatil olacak, ne vakit kapanıyor?

Okulların kapanıp, üç aylık tatil sürecinin başlamasına kısa bir mühlet kaldı. Yaklaşık 9 aylık maratonun sonuna gelinirken öğrenciler yıl boyunca derslerinde harcadıkları emeğin karşılığı karne ile alacak. Okullar 17 Haziran tarihinde kapanıyor.

Okullarda derslerin ağırlaşması ile öğrenciler ve veliler yaz tatili ne vakit öğrenmek istiyor. Bu yıl orta tatil ile birlikte öğrenciler derslere orta verecek ve 9 günlük dinlenme fırsatı elde etmişti. Okullar iki sefer orta tatillerden ötürü olmak üzere, dört defa kapandı.

OKULLAR NE VAKİT KAPANIYOR?

Okullar 17 Haziran tarihinde kapanacak. Karnelerini alan öğrenciler yaz tatiline girecek.

OKULLAR NE VAKİT AÇILACAK?

2022-2023 eğitim ve öğretim yılı, 12 Eylül 2022 Pazartesi günü başlayacak.

OKULDA YÜZ YÜZE EĞİTİM ZARURÎ MU?

2021-2022 eğitim öğretim periyodunda uzaktan eğitim seçeneği bulunmuyor. Eğitimler yüz yüze olacak formda başlayacak.

Milli Eğitim Bakanı Özer, yalnızca mazereti hasebiyle yüz yüze eğitime katılamayacak öğrenciler için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edileceğini belirtti.

“YÜZ YÜZE EĞİTİMLE BİTİRECEĞİZ”

Milli Eğitim Bakanı Özer, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği kentte, Ordu Valiliği’ni ziyaret etti. Çiçekle karşılanan Bakan Özer, Valilik Onur Defteri’ni imzaladı.

Gazetecilere açıklama yapan Özer, yüz yüze eğitime devam edeceklerini söyledi. 434 derslikte yüz yüze eğitime orta verildiğini belirten Bakan Özer, “7 Şubat’ta başlamış olduğumuz 2021-2022 eğitim-öğretim yılında birebir kararlılıkla yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Sıhhat Bakanlığı ve heyetinin tavsiyeleri doğrultusunda, okullarımızda tüm tedbirleri alarak inşallah bu periyodu yüz yüze eğitimle bitireceğiz.

“TOPLAM SAYININ BİNDE BİRİNİN ALTINDA”

Bugün prestijiyle 850 bin dersliğimizin yalnızca 434’ünde hadise nedeniyle yüz yüze eğitime orta verdik. Yani şu anda bizim eğitim sistemimizde bulunan dersliklerin toplam sayısının binde birinin çok altında, ‘Omicron’ varyantı nedeniyle yüz yüze eğitime orta verilmiş oldu.

İnşallah Sıhhat Bakanlığı’nın önermiş olduğu tekliflere harfiyen riayet ederek tüm okullarımızda nasıl birinci periyotta 5 ay hiçbir kesintiye uğramadan eğitime devam ettiysek inşallah bu devir de yüz yüze eğitime kararlılıkla uyarak nihayetlendireceğiz. Ben bu süreçte öğretmenlerimize katkılarından ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu. (DHA)