Trabzonsporlu Kağan Moradaoğlu YKS’de derece yaptı

Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) sonuçlarına nazaran eşit tartı alanında Türkiye 898’incisi olan 19 yaşındaki Kağan Moradaoğlu, idmanlarını hiç aksatmadığını, onun yanında bulduğu vakitleri derslerde kullandığını söyledi.

Yeni dönem hazırlıkları kapsamında yurt dışı 2. etap kamp çalışmalarına Avusturya’nın Bad Haring Bölgesi’nde gerçekleştiren bordo-mavililerin genç kalecisi Kağan Moradaoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

DHA’nın haberine nazaran Moradaoğlu, en baştan itibaren futbolun yanında okul manasında da bir şeyler yapmak istediğini belirterek, “Bu kadar olur muydu bilmiyorum. Çalıştım, devam ettim futbolun yanında. Sonunda bu türlü oldu çok şükür. Ben de memnunum. En azından örnek olması, muhakkak şeylerin çoğalması açısından hoş olur inşallah” dedi.

‘ANTREMANLARI HİÇ AKSATMADIM’

Önceliğinin daima futbol olduğunu anlatan genç kaleci, “Antrenmanları hiç aksatmadım. Onun yanında bulunduğum vakitler benimdi. Onları derslerde kullandım. Futbol dışında seyahatlerde, rastgele bulduğum bir vakitte nerede çalışabiliyorsam çalıştım. Yapabileceğimi yapayım dedim, baskı olarak görmedim dersi. Sonra da bu türlü oldu” sözünü kullandı.

Kağan Moradaoğlu, birinci olarak sayısal olarak Fen Lisesi’ne girmeyi en uygun yer olarak gördüğünü kaydederek, “Sonradan okula çok vakit olmadığı için okula bağlı kalmak istemedim eşit tartı daha rahat geldi. Öğrendiğim dersleri kendim çalıştım” diye konuştu.

İlk olarak forma giydiği Medipol Başakşehir maçının çabucak akabinde ders çalıştığı istikametindeki söylentilere ait de genç kaleci, “Olabilir, hiç hatırlamıyorum o vakit lakin maçlardan sonra seyahatlerde çalıştığım oldu. Maçların yorgunluğu ve geriliminden uzaklaştırıyordu. Önceliklerimi hallettikten sonra toplumsallığa kalan vaktimi ayırdım. İmal gereği bilmiyorum o denli daha rahat ediyorum” dedi.

‘HUKUK VE PSİKOLOJİ DÜŞÜNÜYORUM’

Kağan Moradaoğlu, Trabzonspor’da çok disiplinli oyuncular gördüğünü belirterek, şöyle devam etti:

“Hamsik, çok güzel bir örnek. Çok fazlası… Berat ağabey, Uğurcan ağabey çok çalışkan. Burada daha çok sayabilirim. Hepsini gördükten sonra motivasyon oluyor. Bundan sonrası içinse kamptan döndükten sonra tercih devrinde yardım eden hocalar, eğitimciler var. Okul duracak. Şu an üniversitenin bir kenarda kazanıp, durması benim için daha güzel. Kesin karar vermedim. Hukuk ve psikoloji düşünüyorum. Hukuk istememim nedeni annem avukat, küçükten bayağı git gel adliyelere. Etrafımda o denli büyüdüm, tesiri oldu. Daha rahat hissediyorum. İlgimi çekiyor. Daha rahat oluyor benim için.”

Sınav sonucunu annesinden öğrendiğini belirten Kağan Moradaoğlu, “Kulübün paylaşımı, benim yapabileceğimden çok uzaklara gitti bu olay. Beni memnun etti. İnsanların da bunu örnek göstermeleri hoş reaksiyon göstermeleri çok beğenilen. İnşallah daha ilerisini gidebiliriz” diye konuştu.

‘SONRASI İÇİN TEKRAR KONUŞURUZ’

Kağan Moradoğlu, grup içinde kaleci rekabeti konusunda ise şunları söyledi:

“Öncelikle Erce ve Arda ağabey için iyi olsun yeni grupları. Hem saha içinde hem de saha dışında çok güzel ağabeylerimdi. Uğurcan ağabey, Taha ağabey hem öğrenmek için çok düzgün kaleciler. Onlarla rekabet ettiğin sırada çok şey öğreniyorsun. Uğurcan ağabeyin ne düzeyde olduğunu, Taha ağabeyin potansiyelini biliyorsun. Onlarla rekabet etmek daha yeterli noktaya getiriyor. Yaşım genç. Öğrenip devam edeceğim. Evvel oynamak istiyorum sonra tahminen deneyim kazanır, tekrar burada oynamak olabilir. Alabileceğimiz en âlâ maksat Trabzonspor. Sonrası için tekrar konuşuruz.” (HABER MERKEZİ)