Twitter şimdi de WhatsApp odaklı paylaşım özelliğini test ediyor

Twitter için dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu demek şimdilik imkansız. Hatta yapılan araştırmalara göre sosyal medya devinin ilk 10 içerisinde bile kendisine zer zor yer bulabildiğini görüyoruz. Bununla birlikte dünyanın en zengin, en güçlü, en ünlü ve daha pek çok “en” kişisinin bu platformu kullanması, Twitter’ı oldukça önemli bir konuma taşıyor. İşte sosyal medya devi de, bu pozisyonunu koruyabilmek için Elon Musk olayını bir kenara bırakarak yeniden kendi işlerine yoğunlaşmış gibi görünüyor.

Amerikalı teknoloji devinden gelen son haberlere göre, şirket şu sıralar yepyeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Hindistan’daki kullanıcılar üzerinden test edilen yeni özelliğe göre, bundan sonra Twitter kullanıcıları beğendikleri ve paylaşmak istedikleri tweet’leri tek tuşla WhatsApp üzerinden paylaşabilecek. Şirketin bunun için düşündüğü çözüm ise bir hayli ilginç.

Twitter şimdi de WhatsApp odaklı paylaşım özelliğini test ediyor

Mevcut versiyona baktığımız zaman şu an her tweet’in altında bir paylaşım butonunun bulunduğunu görüyoruz. Bu paylaşım butonuna bastığımız zamansa karşımıza başta Facebook, Instagram, WhatsApp olmak üzere pek çok kanal çıkıyor. Ancak yeni tasarımda bu paylaşım butonu kalkacak ve oraya WhatsApp ikonu gelecek. Bu sayede kullanıcılar tek tuşlamayla istedikleri gönderileri WhatsApp üzerinden paylaşabilecekler.

Tabi burada akıllara “ya diğer platformlarda paylaşmak istesek nasıl olacak” sorusu gelecektir. Bunun çözümünü ise ancak yeni güncellemeyi test etme fırsatını yakaladığımızda anlayacağız.